bireysel hizmetler

Bireysel Psikolojik Danışmanlık

Online/çevrimiçi platformlarda (Zoom vb.) ve yüz yüze danışan görüyorum. Seanslar 50 dakika sürmektedir. Online görüşmelerinizin yalnız olabileceğiniz ve rahat konuşabileceğiniz, bölünmeyeceğiniz bir ortamda gerçekleşmesi sürecin verimliliği açısından oldukça önemlidir.

Özellikle ilk görüşmelerin hem danışan hem de psikolog açısından çok önemli olduğuna inanıyorum. Bu anlamda hem birbirimizi duyabilme hem de psikolojik destek ile varmak istediğiniz hedefleriniz, çalışma yöntemim gibi bazı temel konularda kısa bir bilgi alışverişinde bulunabilme adına maksimum 15 dakikalık (ücretsiz) tanışma görüşmesi organize edebiliriz ve sonrasında devam etmek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. Detaylı bilgi ve/veya randevu almak isterseniz ‘İletişim’ sayfasındaki bilgilerden bana ulaşabilirsiniz.

Çalışma Alanlarım

Panik, agorafobi, yaygın anksiteye bozukluğu ve sosyal kaygı gibi kaygıyla ilişkili farklı sorunlar, stres, obsesif kompulsif bozukluk, travma sonrası stres bozukluğu, depresyon ve yeme sorunları gibi farklı alanlarda danışan görüyorum.

Bunun yanı sıra stres, adaptasyon/kültürel uyum, kaygı ve depresyon gibi farklı alanlarda expat/göçmenlerle de çalışıyorum.

Bilişsel Davranışçı Terapi

Bilişsel Davranışçı Terapiler; çeşitli bilişsel, davranışsal ve duygu odaklı teknikleri kapsayan terapiler ailesidir.

En genel tanımıyla; kişinin sorunlarını sürdüren duygu, düşünce ve davranışları hedef alan, bilimsel bulgulara dayalı olarak geliştirilmiş ve etkisi sınanmış, farklı ekollere göre daha çözüm odaklı ve dolayısıyla daha kısa sürede fayda sağlayan bir yaklaşımdır. Bu doğrultuda psikolog ve danışan aktif ve işbirliği içinde hem seans içi hem seans dışı farklı uygulamalarla danışanın hedeflerine ulaşmaya çalışır. Danışanın süreç boyunca güncel sorunlarla baş edebilmesini desteklemekle birlikte yaşam boyu beceriler kazanması da hedeflenir.

Online Paylaşım Grupları

Birebir gerçekleştirilebilecek görüşmeler dışında; maksimum 10 katılımcı ile 1 saat sürecek, haftanın belli gün ve saatlerinde buluşmak üzere belli bir konu olmaksızın veya spesifik bir tema altında (kaygı, stres gibi) gerçekleştirebileceğimiz online paylaşım/destek gruplarına katılmayı düşünürseniz, iletişime geçebilirsiniz.