kurumsal hizmetler

İşyeri Psikoloğu

Kurum ile beraber belirlenen haftanın belli gün ve saatlerinde uygulanabilecek bireysel psikoterapi görüşmeleri, paylaşım/destek grupları, envanterler ve atölyeler farklı çalışmalar; birçok psikososyal risk faktörü ve kurumsal iyilik hali için hem destek hem de önlem amaçlı yürütülebilmektedir.

Dileyen kurumlarla belli başlıklar altında ya da psikoloji bilimi çatısı altında farklı başlıklarda, belirli aralıklarla düzenli bir şekilde paylaşılan, podcast veya bülten hizmetleri de sunmaktayım. Bu tarz asenkron çalışmaların eğitim modülleri olarak verilmesini isterseniz Nar Eğitim ve Danışmanlık Merkezi ile beraber ihtiyacınız özelinde çalışabiliriz.

Eğitimler

Kurumsal eğitim çalışmalarımı Nar Eğitim ve Danışmanlık Merkezi çatısı altında sürdürüyorum. Psikoloji biliminden de beslenerek özellikle stres, örtük/öznel tanımlamalar, gelişim zihniyeti, duygusal dayanıklılık ve cesaret gibi başlıklar üzerinde çalışıyorum.

Stresi Dengelemek

Stres, psikoloji biliminde hayatta kalmak adına gelişen ve işlevsel olmamızı sağlayan, evrimsel bir süreç olarak değerlendirilirken aynı zamanda günümüz dünyasında birçok kişinin gerek fiziksel gerek psikolojik sağlığını olumsuz anlamda etkileyen bir role de sahip olabilmektedir. Eğitimlerde katılımcıların stresin ne olduğunu ve ne olmadığını anlamalarına, neden olduğunu ve bizde ne gibi etkileri olduğunu; bununla birlikte yaşam biçimimiz, alışkanlıklarımız ve düşünme biçimimiz ile bağlantısını fark etmelerine, etkilerini nasıl azaltıp birlikte yaşamanın yollarını keşfetmelerine katkıda bulunmak hedeflenmektedir. 

Cesareti Keşfetmek

Çocukluğumuzdan itibaren şekillenmeye başlayan ‘Cesaret’ tanımımız üzerinde düşünmemiz ve farklı tanımların da olduğunu görmemiz; hem kendi cesur eylemlerimizin farkında olmamızı hem de bundan sonraki davranışlarımızı ve planlarımızı belirlerken bakış açımızı esnetmemizi sağlıyor. Genellikle fiziksel bir güç ve kahramanca nitelikler yüklediğimiz cesaretin; öğrenmek, samimi olmak, hayal kurmak ve kırılganlığa açık olmak gibi aslında gündelik hayatımızda çok fazla karşılığı olduğunu keşfetmeye davet ediyoruz sizleri. Yüzyıllar boyunca tanımlanmaya ve anlamaya çalışılan cesaretin farklı zamanlar ve edebiyat, felsefe, psikoloji gibi farklı disiplinlerdeki yansımalarından konuşacağımız örnekler, kendi cesaretiniz için size yeni kapılar açacaktır.